Dodana: 1 luty 2007 08:15

Zmodyfikowana: 1 luty 2007 08:15

Stadionowi chuligani zatrzymani

Na stadionie miejskim w Grajewie rozegrany został II – ligowy mecz między ŁKS Łomża, a Polonią Warszawa. Kilka minut przed 14:00 w czasie przerwy grupa kilkunastu kibiców ŁKS-u przeskoczyła ogrodzenie trybuny i zaczęła biec w kierunku sektora kibiców przyjezdnych.

Służby porządkowe nie były w stanie opanować sytuacji, więc na pisemny wniosek organizator imprezy skierował prośbę o pomoc policji.  Funkcjonariusze błyskawicznie zareagowali i tyralierą zepchnęli chuliganów z powrotem do sektora ŁKS-u. W trakcie działań policjanci zatrzymali jednego, najbardziej awanturującego się zadymiarza. Kilka minut później, po rozpoczęciu drugiej połowy meczu ta sama grupa stadionowych chuliganów zaczęła rzucać w stojących w rejonie boiska policjantów śnieżnymi kulami. W niektórych śnieżkach ukryte były kamienie, jednak żaden z mundurowych nie został ranny. Oprócz śnieżek w kierunku funkcjonariuszy padały także wulgaryzmy i znieważenia.  Policjanci ponownie  przywrócili porządek na trybunie. Zatrzymali 6 pseudokibiców w wieku od 15 do 26 lat. Chuligani odpowiedzą za zakłócenie imprezy masowej oraz znieważenie funkcjonariusza publicznego. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.